Ea se numeste Rita si este prima mea papusa realizata manual.Este realizata din tesatura de bumbac 100%,pe care am vopsit-o in prealabil.Ciorapeii si inimiora pe care o tine Rita in brate sunt pictate manual.Rochita este din tafta rosu ,iar la gat si poale i-am pus un volan din organza...Parul este din fir acril roz si este strans in doua codite legate cu snurulete din satin mov deschis si care prezinta floricele crosetate.O floricica crosetata am lipit si pe inimioara.
She is Rita and she is my first handmade doll...
Kisses ,
Irina











